Ako zbierať skúsenosti už popri škole?

| 0 comments

Please follow and like us:

Firma, ktorá má okrem výroby aj silný samostatný vývoj IT systémov, aktuálne v priemyselnom parku v Bytči stavia nový výrobný areál. Na pozemku s rozlohou 35-tisíc štvorcových metrov vyrastie nová hala s výrobnou plochou deväťtisíc štvorcových metrov, ďalších 2,5 tisíc štvorcových metrov budú tvoriť kancelárske priestory a sociálne zariadenia.

Od svojho vzniku Slido pomohlo zlepšiť viac ako 150 000 podujatí vo viac ako 130 krajinách po celom svete. Spolupracuje so zákazníkmi ako sú Netflix, Airbnb, Dell a Harvard University. Jakub Krátky je súčasťou Customer Care tímu, ktorý je zodpovedný za budovanie svetovej zákazníckej podpory.

Jakub, si v treťom ročníku na Vysokej škole manažmentu v Bratislave, ako si sa dostal k Slido?

Vždy ma inšpirovali technologické firmy a startupy, ktoré poskytovali netradičné riešenia na rôzne problémy. Sledoval som však najmä startupy na americkom trhu. O Slido mi povedala moja sestra a prekvapilo ma, že vzniklo práve na Slovensku. Páčilo sa mi, že Slido rieši problém nízkej interakcie publika. Osobne nemám veľmi rád chvíle, keď sa spíker na evente spýta, či sú nejaké otázky a v publiku ostane hrobové ticho. Študujem amerického bakalára v odbore business administration, kde je veľkým prínosom mať pracovné skúsenosti, na ktoré človek vie aplikovať preberanú tému. Slido sa mi zdalo ako ideálne miesto, kde môžem komunikovať so zákazníkmi z celého sveta a zároveň pracovať na rôznych projektoch, a tak som začal pracovať v Customer Care teame.

Akú rolu má Customer Care tím v Slido?

Úlohou nášho teamu je byť k dispozícii klientom, keď nás potrebujú. Sú to rôzne situácie od rozhodovania o kúpe licencie, použitia Slido podľa ich predstáv, prípadne keď treba poradiť lepšie riešenie. Taktiež riešime aj problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť chybou v našom systéme alebo z rôznych dôvodov na strane klienta. Našim cieľom je robiť zákaznícku podporu tak, aby zákazník od nás odchádzal spokojný, aj keď naša odpoveď je možno iná, ako čakal. Ak má zákazník problém počas eventu, snažíme sa vcítiť do jeho situácie, aby naše riešenie bolo čo najlepšie. Chceme aby naše konverzácie so zákazníkmi boli prínosné a efektívne pre obe strany.

V Slido si už rok a pol, čo sa za toto obdobie zmenilo?

Veľmi veľa. Za túto dobu sa zdvojnásobil počet ľudí, jednotlivé tímy sa rozrástli a vznikli aj nové. Predstavuje to veľkú výzvu udržať si firemnú kultúru a pomôcť ľuďom zapojiť sa do chodu firmy. Jeden z dôvodov, prečo mám rád Slido je, že ak má ktokoľvek zmysluplný nápad ako niečo zlepšiť, môže to už o pár dní byť používané v praxi.

Spolupracujete aj s ostatnými tímami v rôznych častiach sveta?

Aby sme vedeli efektívne pokryť podporu pre klientov z celého sveta, v našom tíme máme momentálne kolegov na Bali, v Austrálii, Hondurase, Toronte či Londýne. Máme aj tímy v New Yorku a San Franciscu, ktoré sa venujú najmä rozvoju daného regiónu. Meetingy nie sú problém, keďže využívame Zoom, s ktorým videokonferencie bežia bez problémov. Náš Customer Care tím má dokonca takýto video meeting spustený v kancelárii celý deň na televízore a ktokoľvek sa môže pripojiť z rôznych častí sveta.

Slido dáva priestor a slobodu pracovať aj na vlastných nápadoch a projektoch. Čomu sa ty aktuálne venuješ?

Popri Customer Care pracujem aj na Customer Education, kde sa snažíme klientov naučiť ako efektívne používať Slido formou webinárov alebo videí. Taktiež pracujeme na tom, ako zjednodušiť skúsenosť, keď si klient chce zakúpiť Slido, ale aj to, aby sme sa ako tím vedeli správne zachovať, keď nás požiadajú o zľavu. Nedávno som sa zapojil do projektu, kde vytvárame koncept, ako by Slido mohlo v budúcnosti vyzerať, keď človek prezentuje na menšom meetingu alebo v triede. Dokáže to byť naozaj pestré, čo ma baví.

Napriek tomu, že ešte stále študuješ, si sa stal dôležitou súčasťou Customer Care tímu. Ako sa ti darí skĺbiť tvoje pracovné a školské povinnosti? Máš čas aj na svoje záľuby?

Nie je to ľahké (smiech), a to najmä preto, že rád pracujem. Občas spravím nejaké drobnosti aj počas školy, samozrejme, ak sa to dá. Myslím si, že je to o tom, aby človek skĺbil prácu a školu v rozumnej miere. Aj keď je toho z času na čas veľa, treba si len dobre naplánovať čas a prehrýzť sa cez veci postupne. Popri škole a práci si nájdem čas ísť aj po večeroch cvičiť, keďže zatvárajú neskoro, nie je to problém. Počas víkendu trávim čas s kamarátmi alebo inými aktivitami.

Slido začínalo s desiatkami eventov ročne, no dnes je používané na viac ako 4000 eventoch týždenne a toto číslo stále stúpa. Ako to ovplyvňuje rast a fungovanie vášho Customer Care tímu?

Je to na jednej strane úžasné, že rastieme takýmto tempom, avšak potrebujeme sa ako Customer Care tím zamerať na odstraňovanie “zbytočných”, opakujúcich sa konverzácii. Nechceme, aby mal len náš tím o dva roky 200 ľudí, snažíme sa preto automatizovať a vylepšovať čo sa dá. Dôležitou metrikou pre nás je počet konverzácii s klientmi na 1000 eventov, kde sa použije Slido. Snažíme sa zlepšovať produkt, a tým tento počet neustále zmenšovať. Zároveň však potrebujeme posily aj v iných časových zónach, kde nám trhy rýchlo rastú, čiže hľadáme kolegov do Customer Care aj mimo Slovenska.

Aké vlastnosti a schopnosti sú dôležité pri hľadaní nových talentov?

Najmä chuť posúvať veci dopredu, neuspokojiť sa s tým, ako veci fungujú teraz a komunikovať s ľuďmi s radosťou. Pre mňa je dôležité pracovať s ľuďmi, ktorí ma inšpirujú a majú kreatívne nápady. Dôležitá je správna kombinácia ľudí v tíme. Rozdielne názory totiž pomôžu nájsť najlepšie riešenie.

Pridaj komentár

Required fields are marked *.